Pedofilia zakonnic

India, Kerala: Szokująca książka byłej indyjskiej zakonnicy

Siostra Jesme Raphael

Thiruvananathapuram: „Księża gwałcili zakonnice, ale one też nie były święte” – książka siostry Jesme to dla wiernych Kościoła Katolickiego kolejna koszmarna wiadomość. Dr Jesme Raphael uczyła w St. Mary’s College w Thrissur w stanie Kerala podlegając pod the Congregation of Mother of Carmel czyli Zgromadzenie Matki Karmelu, CMC  (karmelitanki). Oryginalny tytuł książki wydanej w stanie Kerala w Indii to: „Amen – Oru Kanyasthreeyude Atmakatha‘. Wedle badań nad zakonicami w stanie Kerala ponad 25 procent z nich czuje się bardzo nieszczęśliwymi w swej roli. Zgromadzenie do którego należała siostra Jesme znane jest w Indii z tego, że przez ostatnich 30 lat wysłało na przymusowe leczenie psychiatryczne kilkadziesiąt sióstr, które skarżyły się publicznie na przemoc i molestowanie seksualne oraz gwałty w Zakonie. W zgromadzeniach katolickich w Kerala badane są przez policję liczne zabójstwa pomiędzy mniszkami i mnichami.

Siostra dr Jesme Raphael z Kerali, urodzona jako C. Meamy Raphael, publikuje wspomnienia z za murów zakonu katolickiego. W swojej autobiografii pt. „Amen – autobiografia zakonnicy” była siostra z indyjskiej Kerali oskarża przełożonych katolickiego zakonu CMC, do którego należała przez około 30 lat. Zarzuca im m.in. to, że przyzwalali na gwałty oraz inne akty przemocy seksualnej księży wobec zakonnic oraz stosunki seksualne między siostrami zakonnymi. Siostra Jesme Raphael pisz etakże o korupcji, nepotyzmie, dyskryminacji, okradaniu wiernych i wielu innych negatywnych zjawiskach w Kościele.

Siostra dr Jesme Raphael z CMC mówi:
„Chciałam opisać swoją traumę. A społeczeństwo ma prawo wiedzieć, co tam się działo” – argumentuje autorka książki, była siostra Jesme. Książka natychmiast wywołała skandal w Indiach, jednak na razie Kościół Katolicki oficjanie nie ustosunkował się do publikacji. Jednak jego negatywna recenzja może spodować jeszcze większy popyt na książkę, która choć napisana w języku Malayam, już stała się bestsellerem.

Zakonnica, która spędziła 33 lata w zgromadzeniu sióstr Matki Karmelu w Kerali – stanie w południowo-zachodnich Indiach – w wydanej w miesiącu lutym 2009 autobiografii opisuje zakazane praktyki seksualne, szykany i znęcanie się, których doznała lub była świadkiem w czasie pobytu w klasztorze. Książka nosi tytuł „Dedykowane Jezusowi, Amen, Autobiografia Zakonnicy”. Indie po aferach w Irlandii, USA, Kanadzie, Australii, Austrii i innych krajach wysuwają się na czoło w stawce ujawniania pedofilskich i seksualnych afer katolickiego kleru i stanu duchownego.

Autorka – dr Jesme Raphael – obecnie kobieta 50-letnia, opuściła zgromadzenie w sierpniu 2008 roku po 33 latach. W autobiografii opisuje jak po wstąpieniu do zgromadzenia odkryła, że księża zmuszają nowicjuszki do stosunków seksualnych oraz że same zakonnice wchodzą w zakazane stosunki lesbijsko homoseksualne – bezpieczniejsze, bo nie grożące poczęciem.

Ksiądz Paul Thelakat, rzecznik prasowy Syro-Malabarskiego Kościoła zdyskredytował książkę byłej zakonnicy jako „trywialną” oraz „aberracyjną”. Jednak istnieje obawa, że autobiografia może znacząco podważyć i tak już nadszarpnięty wizerunek Kościoła Rzymsko-katolickiego, a u katolików wywołać jeszcze większą niechęć do życia zakonnego w klasztorach. Siostra Jesme ma nadzieję, że jej praca ‘rzuci nowe światło na tajemnicze i niezrozumiałe życie katolickich klasztorów pogrążonych w mrokach ciemności’.

Kościół katolicki w indyjskiej Kerali, gdzie chrześcijaństwo pojawić się miało dzięki misji świętego Tomasza Apostoła już w I wieku e.ch., przeżywa w ciągu ostatnich kilku miesięcy ciężkie chwile. W lutym 2009 policja aresztowała dwóch księży i zakonnicę w związku z morderstwem, do jakiego doszło na innej zakonnicy 17 lat temu. Z kolei w październiku ubiegłego roku papież Benedykt XVI suspendował biskupa Kerali Johna Thattumkala po kontrowersji związanej z dokonaniem przez niego adopcji dorosłej kobiety, wedle świadków w celu pożycia seksualnego. Kilka zakonnych nowicjuszek popełniło także samobójstwa z powodu dokonanych na nich gwałtów przez siostry przełożone lub starsze siostry w zakonie.

Książka wzbudziła zainteresowanie Centralnego Biura Dochodzeniowego (Śledczego, CBI) w Indii oraz w stanie Kerala, które prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa siostry Abhaya przez dwóch księży (Fr. Thomas Kottoor, Fr. Jose Puthrukayil) i zakonnicę (Sr. Sephy) z Bractwa Św. Piusa X w Kottayam w Indii. Jest także materiałem do postępowania przed Komisją Sprawiedliwości parlamentu Republiki Indii, która podjęła się zadania szczegółowego zbadania życia kobiet w katolickich klasztorach na terenie Indii.

Siostra dr Jesme Raphael, ciągle czuje się katolicką zakonnicą, chodzi codziennie na msze do katolickiego Kościoła i nie planuje małżeństwa. Po opuszczeniu zboczonego zgromadzenia katolickiego CMC mieszka wynajętym mieszkaniu  Kozhikode.

Na podstawie m.in. The Indian Express, India Daily i lokalnej prasy w Kerala.

Komentarzy 10 to “Pedofilia zakonnic”

 1. 99arya Says:

  Edukacja Katolicka

  Mnichy obżarte z Jasnej Górki
  molestują waszych synów i wasze córki,
  gdy na religii jest modlitwa taka
  dzieci stoją, a ksiądz pieści sobie ptaka.
  Staś znów uszy będzie miał natarte,
  a spodenki w kroku będą też przedarte.

  Królowa Maryja już jest wywyższona
  gdy kleryk Ani jeździ koło łona,
  ciężko dyszy nad Anią aż się ocierając
  kręci sutanną jak w zagonie zając.
  Na wszystkie rany pana i Chrystusa
  proboszcz daje Antkowi z języczkiem całusa,
  a drogą krzyżową ksiądz Stefan jest zmęczony
  gdyż mały Konradek klęczał obnażony-
  sprośnych kawałów księdza słuchając
  ze wstydu i bólu odbytu konając .
  Spodnie Jasia wiszą dziś na konfesjonale,
  a bo proboszcz relaksuje się doskonale
  lecz Jaś nie powie mamusi, nie piśnie nic
  bo diabeł ich porwie jak Wielki Hyc.
  Więc dusi się Ania i Anteczek
  robiąc co noc siku do majteczek.

  Taką Sodomię stworzył kler podły
  o zboczony celibat zanosząc modły-
  tam dzieci bito i gwałcono, tak to
  występkiem takim tylko piekło ucieszono.
  Watykan okrutny, handlarz ludzkimi duszami
  dzieci sprzedawał do obrony przed Saracenami,
  za każdego malca dwie sztuki złota
  co po Europie ma szwendać się hołota.
  Taka to Wielka Troska jest kościoła
  z mężczyzn w celibacie zrobić kler -matoła.

  /kwiecień 2010/

 2. Karol Niewiadomski Says:

  świetny wierszyk, więcej taki proszę…

 3. Miłosława Says:

  No wierszyk się udał, nic już dodawać nie trzeba hahaha

 4. bodzirogi Says:

  Kerala rzeczywiscie jest znacznie zdominowana przez katolicyzm, bylam- widzialam…narod hinduski w swej naturze jest bardzo tolerancyjny i pokojowy nastawiony do wszystkich religii czy wyznan… i kk wykorzystuje te ceche niemilosiernie, jednak skandale pedofilskie osiagnely juz zenit i kk zaczyna ewakuacje…a potem placza jak to katolicy sa przesladowanii w dalekich krajach…

 5. desert voice Says:

  Nie wolno pisać anonimowo. Trzeba zaczekać na oficjalna odpowiedź Watykanu!

 6. Dorota Magda Weinar Says:

  Kościół katolicki to zawsze zdrajca Narodu Polskiego. Targowica była katolicka, rozbiory były katolickie. Okupacja hitlerowska była katolicka. Adolf Hitler był politykiem Akcji Katolickiej w Niemczech. Akcja Katolicka rządziła Hitlerem, a Akcją Watykan i papież. Księża to od zawsze pijaki, zboczki, dymają dzieci na oazach, inkwizytorzy zbrodniarze. Nie ma nic dobrego w katolicyzmie. Pedofilia księży i zakonników katolickich trwa od 2 tysięcy lat.

  Pozdrawiam

  Zapraszam na dobre jedzonko i medytacje

  tel. 661 598 061

  Dorota Magda Weinar z rodu Kapiszka

  Gdynia
  Dorotka Cathering

 7. piotr Says:

  To co robią funkcjonariusze KK, tylko potwierdza to co wiadomo od dawna. Religia fałszywa,Babilon Wielki,Wielka nierządnica.Nie ma takich słów którymi całościowo można opisać całe zło jakie odnajdujemy w tej sekcie.Tym bardziej boli to jak zdamy sobie sprawę ilu naprawdę dobrych ludzi męczy się w tej organizacji.A wszystko na nic.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: