Psychomanipulacja w Kościele

Psychomanipulacja w Kościele katolickim

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w kościele katolickim poddawani są zaawansowanym technikom psychomanipulacyjnym, które mają na celu odpowiednie sterowanie ludźmi.


Techniki psychomanipulacji ludźmi w kościele katolickim

Ostrzegamy! Księża mogą gwałcić dzieci!

TACA

Księża katoliccy w mawiają wiernym zasadę, że: “Kto śpiewa dwa razy się modli”

Aby zachęcić wiernych do hojności i finansowego “wykazania się” stosowany jest sprytny zabieg wpływający na ludzką psychikę.

W momencie, gdy ksiądz katolicki rozpoczyna zbierać pieniądze od wiernych parafianie rozpoczynają śpiewanie pieśni. Najczęściej śpiewane są dwie konkretne staropolskie pieśni kościelne.

Jedna z nich zaczyna się słowami:

Wszystko tobie oddać pragnę i dla ciebie tylko żyć…”

Utrwala ona katolikom w umysłach, że pragnę oddać Bogu wszystko. Sięga profesjonalizmu psychomanipulacji.

Druga pieśń śpiewana również wyłącznie w momencie zbierania pieniędzy.

Brzmi ona:

Panie w ofierze tobie dziś składam, wszystko czym jestem...”

wszystko co posiadam

To również podświadome wmówienie wiernym, że chcą oddać Bogu wszystko.

Zastosowany jest tutaj drugi bardzo sprytny i podstępny zabieg.

Mianowicie uderzenie w honor osoby wierzącej.

W kolejnych słowach śpiewają oni:

Ty wiesz najlepiej, żem biedny i ubogi”.

Zarzucenie komuś, że jest ubogim, biedakiem, jest da osoby, która się za takową nie uważa, pewnego rodzaju “niesłusznym oskarżeniem”.

Taki człowiek chce więc podważyć, to co pieśń niesłusznie zakłada i udowadnia, że nie jest biedakiem, i stać go finansowo.


UJAWNIENIE DANYCH OSOBOWYCH

Duchowni katoliccy zawsze wykorzystywali katolików do darmowej pracy i obowiązkowych datków na kościół katolicki.

Dawniej pieniądz był dla wieśniaków czymś nieosiągalnym, dlatego wykorzystywano ich do pracy lub zmuszano do oddawania swojego dorobku (tzw. Dziesięcina).

Docelowo pracę i artykuły spożywcze zastąpiono pobieraniem pieniędzy.

Ale aktualnie w niektórych parafiach katolickich w Polsce, również zmusza się wiernych do pracy.

W nielicznych parafiach katolickich jeszcze do niedawna wyczytywano nazwiska osób, które nie “złożyły ofiary” lub nie wykonały pracy.

Ale ta metoda podlega już dzisiaj pod paragraf, dlatego księża katolicy stosują lepszą, bardziej podstępną technikę.

Nie ujawniają personaliów osób, które nie chcą się podporządkować bezpośrednio, lecz ujawniają je pośrednio.

Ta metoda funkcjonuje dobrze tylko w małych społecznościach wiejskich.

Oto przykład:

Najpierw zaprasza się np. “do sprzątania kościoła 7 osób”. Wszyscy są wymienieni z nazwiska. Po wykonaniu pracy ksiądz dziękuje jedynie osobom, które przyszły sprzątać lub tym, którzy zapłacili, wymieniając ich z nazwiska.

W ten sposób wszyscy wiedzą, które osoby się nie podporządkowały, bo znają nazwiska zaproszonych i nazwiska tych którzy wykonali polecenie księdza katolickiego.


ZMUSZANIE DO KŁAMSTWA

Kłamstwo to podstawowy element każdej grupy psychomanipulacyjnej, ale nie będziemy mówić tutaj o kłamstwie na temat duchów, aniołków czy diabełków, ale o zabiegu bardziej profesjonalnym, jak; zmuszanie wiernych, aby mówili OCZYWISTĄ NIEPRAWDĘ.

Dobrym przykładem jest wdrożenie przez kościół katolicki w Polsce pieśni kościelnej, która brzmi:

Com przyrzekł Bogu przy chrzcie raz

Dotrzymać pragnę szczerze.

Kościoła słuchać w każdy czas,

w świętej wytrwać wierze”.

Umysły katolików są tak mocno zmanipulowane, że nie nie dostrzegają oni oczywistej nieprawdy, którą sami śpiewają. Bo tak naprawdę to nic Bogu na chrzcie nie przyrzekali, bo byliśmy nieświadomymi niemowlakami.

A pieśń wmawia im, że na chrzcie przyrzekali “kościoła katolickiego słuchać w każdy czas i w świętej wytrwać wierze”, co jest oczywiście nieprawdą.


NIE JESTEM GODZIEN

Duchowni katoliccy we wszystkich swoich działaniach starają sie uzmysłowić wiernym, że są nikim, niegodni, poniżeni, że mają być sługami, niewolnikami. A także, że są źli, grzeszni, winni. zmuszają ich, aby utrwalili to sami w pieśniach kościelnych, oto kilka przykładów:

Panie nie jestem godzien…”

My grzeszni... Ciebie Boga prosimy zmiłuj sie nad nami”

a jam jest marny pył…”

Jam nie godzien panie, tego coś mi dał. Tyś mnie tak biednego umiłować chciał”

Tego typu utrwalenie poczucia bycia niższym, niegodnym, jest bardzo wygodne do późniejszej manipulacji takim człowiekiem. Dzięki temu zabiegowi można takiej osobie później wmówić wszystko. Np. ofiary księży pedofili przyjmują na siebie winę i odpowiedzialność za występek księdza pedofila katolickiego. Uważają, że to one księdza katolickiego sprowokowały i zmusiły do złego czynu.

Dla tak ukształtowanej osoby wierzącej, nie stanowi problemu odpowiedzieć na pytanie:

Dlaczego Bóg nie odpowiada publicznie w trakcie modlitw, ale milczy jak grób.”

Ponieważ nie jesteś godzien!

Dzięki utrwaleniu tego typu postawy mogą bezproblemowo funkcjonować takie wewnętrznie sprzeczne dogmaty jak “trójca święta”.

Albo tak absurdalne jak przemiana eucharystyczna, która jest tak naprawdę fikcją.


ZASADA DOJNEJ KROWY

Krowa daje mleko tylko wtedy, jeżeli się je regularnie pobiera. Gdyby tego zaprzestać, z dnia na dzień mleka będzie coraz mniej. Aż w końcu całkiem przestanie byc wytwarzane. Ta sama dotyczy ludzi. doskonale znają ją duchowni katoliccy i uwzględniają jeżeli chodzi o finanse. Pobierają pieniądze regularnie, bez przestojów i, bez wyjątków.

Nie jest znany przypadek, w którym ksiądz katolicki zaprzestał pobierania składek, ponieważ uznał, ze chwilowo nie ma żadnych potrzeb i nie ma sensu niepotrzebnie brać od ludzi. Pieniądze są pobierane nieustannie. Potrzeby są zawsze i często podobne. A jeśli się okaże, że ksiądz pieniądze zaprzepaścił, to najczęściej przenosi się go do innej parafii.


ZESZYT DATKÓW

Bardzo sprytny zabieg stosowany w wielu małych parafiach katolickich.

Jeżeli w kościele pojawia się np. nagły remont, to pieniądze zebrane na tacy “nie wystarczają”.

Ksiądz katolicki ogłasza, ze będzie zbierał pieniądze po domach, wysyłając przedstawicieli rady parafialnej z ZESZYTEM.

stosuje się wtedy chytrą sztuczkę, polegającą na UPUBLICZNIENIU ZESZYTU. Przedstawiciele księdza, ujawniają całą jego zawartość. Więc rodzina, do której przyszli poddani księdza katolickiego, widzi ile zapłaciły poprzednie osoby, i czy w ogóle zapłaciły… a równocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że kolejne rodziny, będą mogli sprawdzić, czy i ile zapłacili oni.

Motywuje” ich to do hojności.


SWOBODA WYBORU

Ludzie wierzą tak naprawdę po swojemu, każdy odbiera informacje wdrażane przez duchownych katolickich w sposób, który go satysfakcjonuje.

Religia katolicka zezwala na pewna swobodę.

Kobiety nie zawsze lubią się modlić do mężczyzn, a mężczyźni nie zawsze do kobiet. Religia katolicka daje możliwość wyboru, przez kogo chcą być zbawieni katolicy.

W jednych pieśniach śpiewają, że nie można być zbawionym inaczej jak przez Jezusa, a w innych: “ Maryjo… TYŚ JEDYNĄ NADZIEJĄ człowieka grzesznego…”.

Oznacza to, że JEDYNĄ, możliwością zbawienia jest:

 1. Jezus Chrystus
 2. Maryja (jego matka)

Są to dwa sprzeczne dogmaty, ale zmanipulowanym wierzącym w niczym to nie przeszkadza. Tego typu techniki są dziesiątki. Wierzący ma pewną dychotomię umysłu zwiększającą podatność na schizofrenię.

Prezentujemy tylko niektóre techniki psychomanipulacji katolickiej, aby uzmysłowić Wam, że ich moc i presja społeczna, dają efekt wyjątkowy. Tak po katolicku zmanipulowani ludzie, sami uwierzą w to, że coś Bogu przyrzekli przy chrzcie. I uwierzą nawet w dwa całkowicie sprzeczne dogmaty. Uwierzą we wszystko.

Komentarzy 48 to “Psychomanipulacja w Kościele”

 1. Buntownik Says:

  Kastrować zboczeńców! Psychomanipulantów i sekciarzy watykańskich!

 2. agata Says:

  moj ojciec opowiadal, ze jako maly chlopiec po szkole wraz z cala klasa musieli ksiedzu na polu panszczyzne odrabiac…a to byly lata 50-te (20 wiek), a jak uciekali to ich za to surowo karal….najlzejsza kara to chlostanie po nagim ciele pokrzywami….a inne kary, chyba sami sie domyslacie.
  niestety rodzice tych dzieci, nigdy sie temu wykorzystywaniu nie postawili, ksiadz na polskiej wsi to jak zly czrnoksieznik, pan zycia i smierci….CZY TO SIE KIEDYS ZMIENII?

 3. Ana Says:

  super tekst. Takich rzeczy powinni uczyć dzieci w szkole. Zamiast religii powinny być zajęcia uświadamiania światopoglądowego.

 4. tak_myślę Says:

  Wydaje się w tym tekście byc dużo racji, ale jak wszystko w tym świecie, jest on też interpretacją. Byśmy się dobrze zrozumieli, nie piszę tego, by kogoś bronić lub oskarżać. Uważam jednak, że ponad wszystko, najważniejsze jest, by każdy na własny użytek i na tyle, ile wymaga tego nasze pragnienie poznania prawdy, aby każdy z nas szukał rozumu, czy jak tam kto woli szukał sposobu, by życ świadomie.
  Jesteśmy manipulowani wszędzie, a zaczyna się to w domu, przez naszych rodziców, którzy z miłości do nas mówią nam, „tego ci nie wolno”, „to musisz” „to powinieneś” itd. Nikt, kto wyrósł w normalnej, kochającej rodzinie, nie zarzuci rodzicom, że nim manipulowali. ALe oni to robili, w dobrej wierze. Pomagali nam wybierac szkoły, mężów, zony, nasze hobby i wiele innych.
  Zawsze obawiałam się takich „demonstracji” w stylu „kościół kłamie”, bo spójrzmy prawdzie w oczy. Wszyscy robimy w zyciu dokładnie to samo, w zakresie i dziedzinach nam dostępnych. Nie jestem tzw. poprawną katoliczką, za dużo wolnomyslicielstwa jest we mnie.
  Uważam, ze trzeba ludziom uświadamiać, że nie są oni „panami” swojego życia, że ktoś nam ciągle „wciska” co mamy robić i jacy być.
  Jezęli już podjęliście taki temat, jak manipulacja, to bądźcie sprawiedliwi i pokażcie problem w jego rzeczywistym wymiarze i kontekście, jak media nam mieszają w głowach, jak reklamy robią scieczkę z mózgu, jak idiotyczne programy rozrywkowe i tasiemcowe filmiki ogłupiają ludzi itp, jak oświata robi z ludzi głupców, także tych, którzy w niej pracują i wiele innych.
  To jest rzeczywsty wymiar manipualcji. A jeżeli ograniczacie się do religii, to tak samo manipulujecie ludźmi, jak ci, którym zarzucacie manipulację.
  Sorry, wyraziłam po prostu swoje zdanie. Zależy mi na tym, by ludzie żyli świadomie, ale przez duże „Ś”.

  Pozdrawiam i życzę obiektywizmu:)

  • anielka Says:

   zgadzam się z Panią w 100%

  • Sławomir Says:

   Z powyższego tekstu wynika, że są tzw. ludzie, którzy wytłumaczą każdego ludobójcę; kościół rk, który bestialsko wymordował setki milionów, nazistów, hitlerowców niemieckich którzy zdążyli wymordować dziesiątki milionów. Wniosek więc jest taki, że jest szanowna pani zwykłym gadem.

  • Sławomir Says:

   To coś wredna babo napisała to jest zwyczajne draństwo! Powinneś fałszywy babsztylu tak samo zareagować, tzn, „kręcić kota ogonem” gdy mowa jest o ludobójstwie Niemców na innych narodach, o ludobójstwie banderowców bestialsko mordujących Polaków – no bo przecież gdzie indziej też mordują i mordowali! – Z tergo jaki, wg ciebie babsztylu, wniosek? – A no taki, że to normalka!

 5. Krzysztof Kuśmirek Says:

  Taca. To oczywiste. Bez tego elementu zadna msza swieta nie jest dosc swieta, zeby ja warto bylo odprawic. Poza tym dla zapewnienia wiernym stosownej motywacji tradycyjne 5 przykazan koscielnych udoskonalono w ten sposób, ze bogobojny katolik moze juz balangowac kiedy chce byleby dobrze dawal na tace fachowcom.

  – 2 –

  Skarbony. Rozstawia sie je w domach bozych tak gesto, jak pewien ojciec dyrektor z Torunia podaje numer konta przez radio. Zastosowany pretekst nie ma znaczenia, bo i tak wszystko trafia do rak proboszcza i tylko on wie, co sie z tymi pieniedzmi dalej dzieje.

  – 3 –

  Zyski z wynajmowania nieruchomosci. Po wejsciu kleru do szkól panstwowych zostalo na przyklad okolo 23 000 tak zwanych punktów katechetycznych. Dobrodzieje robia z tym co chca. Moga na przyklad swoim lokalnym cywilnym kolaborantom z wladz terenowych kazac organizowac róznego rodzaju konferencje, szkolenia i tak zwane sesje wyjazdowe wlasnie w tych lokalach. Cene dyktuje dobrodziej i nikt nie smie sie targowac. Wiele razy bralem udzial w takich przymusowych spedach, wiec wiem o czym mówie. Inni dobrodzieje nie krepuja sie zakladac w tych obiektach prywatnych hurtowni zarejestrowanych tak, zeby nie placic podatków.

  – 4 –

  Zyski z inwestycji budowlanych typu Roma Office Center w Warszawie. W tym przykladzie inwestorem jest archidiecezja warszawska, która wlozyla w to 24 miliony dolarów amerykanskich. W koscielnym wiezowcu mieszcza sie równiez bary, restauracje, sklepy, punkty uslugowe itp. Ogólem okolo 12 000 metrów kwadratowych swietej powierzchni. Dzialke w centrum Warszawy kazali sobie dac praktycznie za darmo.

  – 5 –

  Zyski z dzialalnosci przemyslowej. Szczególnie przemysl poligraficzny. Poczytajcie o przewalach „Stella Maris”. Masowy wyrób dewocjonaliów, swiec, win ( niby, ze mszalne ) itp. Doskonale przebicie jest równiez na oplatkach.

  – 6 –

  Zyski z dzialalnosci handlowej. Na przyklad wlasne ksiegarnie, sklepy z dewocjonaliami, wydawnictwa koscielne, kwieciarnie przy cmentarzach itp.

  – 7 –

  Zyski z wynajmu wiez koscielnych operatorom sieci telefoni komorkowej 6 – 8 tys miesiecznie

  Zyski z dzialalnosci rolniczej. Wielu wiejskich proboszczów do dzisiaj posiada tak zwane prebendy i obrabia je wiejskimi parobkami, jak przed wojna. Trzeba przyznac, ze od dzialalnosci rolniczej ksieza placa podatek rolny.Ale za to otrzymuja milionowe dotacje z UE.

  – 8 –

  Zyski/straty z ogólnopolskich businessów Episkopatu lub biskupów. Przyklad – fundusz emerytalny Arca Invesco. W tym przypadku czarni sie przeliczyli. Powolywanie sie w telewizyjnych reklamówkach na autorytet Episkopatu okazalo sie niewypalem i fundusz nie wytrzymal konkurencji.

  – 9 –

  Zyski z dzialalnosci nazwijmy to umownie „obszarniczej” . Przyklad gospodarstwo Carol. Koscielny Caritas kazal sobie dac 1 300 hektarów panstwowej ziemi razem z bezrobotnym miejscowym chlopstwem z Mierzyna i Wrzosowa. Ci biedni ludzie ( dawni pracownicy PGR-ów ) w praktyce sa teraz calkowicie zalezni od nowego pana, bo innej roboty nie ma.

  – 10 –

  Zyski z przedsiebiorstw wielobranzowych. Na przyklad business turystyczny. Sam bylem kilka razy na tak zwanych pielgrzymkach autokarowych po Europie. Faktycznie byly to normalne komercyjne trasy turystyczne ( czesciowo fundowal zaklad pracy, wiec sie jezdzilo ). Dobrodzieje wskazywali cywilnym kolaborantom, do wycieczek których biur podrózy powinien ze spolecznych pieniedzy doplacac katolicki urzednik. Dla wyzszych szarz byly lepsze „pielgrzymki”. Najlepsi w businessie turystycznym sa ojcowie Pallotyni. Jak macie odpowiednio gruby portfel, mozecie z nimi pielgrzymowac na przyklad po Amazonii.

  – 11 –

  Zyski z businessu oswiatowego. Wiara nie jest nauka. Czarni natomiast ksztalca swoje przyszle kadry na koszt Ministerstwa Nauki ( czy jak tak ono sie teraz oficjalnie nazywa ). W 2001 roku tylko KUL i PAT pociagnely od Polski dokladnie 57 878 200 zlotych, ciagna dalej i co raz wiecej. Jest równiez trzecia pompa ssaca. Kiedys nazywalo sie to Akademia Teologii Katolickiej. Zmieniono nazwe na Uniwersytet Kardynala Stefana Wyszynskiego i juz mozna doic, bo oficjalnie szkola ma status uczelni panstwowej. Podejmowane sa liczne próby zakladania wydzialów teologicznych na róznych uczelniach panstwowych.

  – 12 –

  Zyski z businessu cmentarnego. To dobry temat na specjalny watek. Jezeli ktos ma czas i potrafi to zrobic, niech spróbuje oszacowac dochodowosc z jednego hektara cmentarza, tak jak to sie robi w rolnictwie. Produkt jest inny, ale z ekonomicznego punktu widzenia zasada podobna. Golym okiem widac jednak, ze trudno sobie wyobrazic lepszy i pewniejszy interes. Ceny narzucane przez pasterzy i ich techniki marketingowe znacie, albo poznacie.

  – 13 –

  Zyski z prawdziwych darowizn. Kosciól od otrzymanych darowizn nie placi podatków. Prawdziwe darowizny ( w odróznieniu od fikcyjnych ) najlepiej wychodza wtedy, gdy maja forme dotacji i rozdaje sie nie swoje pieniadze, ale spólek skarbu panstwa. Spólka skarbu panstwa to jest takie cos, ze jeszcze tego nie sprywatyzowali, ale juz przygotowali do dojenia, bo nadali postac spólki akcyjnej. Stanowiska prezesów i czlonków rad nadzorczych obsadza sie zwykle z nadan politycznych a potem nalezy sie odwdzieczyc. Przyklad KGHM Polska Miedz S.A. Polityczni mianowancy – w tym przypadku jeszcze z rozdania solidarnosciowego – odwdzieczyli sie w nastepujacy sposób: Fundacja Swietego Antoniego z okazji festynu „Unies mnie do góry” 300 000 zl. Parafia w Glogowie 450 000 zl. Jankowski ze Swietj Brygidy 450 000 zl. 3 razy po 50 000 zl dla diecezji legnickiej, zielonogórskiej, wroclawskiej, katowickiej. Katolickie Radio Plus z Legnicy i Katolickie Radio Glogów odpowiednio 8 100 i 5 000 zl miesiecznie. Kuria we Wroclawiu – samochód Audi A 8 za 196 000 zl bez VAT. Seminarium Duchowe we Wroclawiu 7 000 zl. Salezjanskia Organizacja Sportowa 150 000 zl. KGHM to tylko jeden przyklad dzialalnosci cywilnych kolaborantów. Ile czarni wyciagneli ta metoda w skali calej Polski prze 25 lat naszego pontyfikatu ? Ile ciagna obecnie ?

  – 14 –

  Zyski z fundowania dobrodziejom na koszt podatników 80 % skladki emerytalnej, a misjonarzom na misjach, zakonnicom i zakonnikom klauzulowym i tak zwanym kontemplacyjnym 100 %. Tez bym tak chcial. Niech inni co miesiac skladaja sie na moja przyszla emeryture, a ja bede siedzial i kontemplowal… Te pozostale 20 % skladki emerytalnej i wypadkowej, która placa wielebni i tak jest potracana z oslawionego dochodowego podatku ryczaltowego. Dochodowy podatek ryczaltowy to sztandar, którym wymachuja ksieza, gdy ktos im mówi, ze wtracaja sie do polityki a nie placa podatków. Jeszcze do tego wrócimy.

  – 15 –

  Zyski z panstwowych dotacji na koscielne zaklady opieki spolecznej ( art. 22 ust.1 Konkordatu ) i zyski z panstwowych dotacji na przedszkola, szkoly i inne placówki oswiatowo – wychowawcze kosciola.

  – 16 –

  Zyski z urzedolenia. Najprostszej czynnosci sluzbowej kaplan katolicki nie wykona bez „karteczki”, najlepiej w trzech kopiach i zeby na kazdej byly po dwie pieczateczki. Na kazdym kroku plac i plac. Kolega opowiadal mi jak poszedl na „nauki przedmalzenskie”…

  DRUGA GRUPA – OFICJALNE DOCHODY KSIEZY

  17. Sluby.
  18. Pogrzeby.
  19. Chrzty.
  20. Koledy.
  21. Intencje mszalne.

  22. Wypominki 1 i 2 listopada ( podobno 1/10 oficjalnych rocznych dochodów indywidualnych pochodzi z tego zródla ). Czarni dobrze wiedzieli po co wymyslili ludziom tak zwany czysciec, mimo ze takiego slowa nie ma w Biblii.

  23. Pensje dla kapelanów wojskowych, policyjnych, szpitalnych, wieziennych, strazackich itp. wyplacanych przez Polske. Kapelanów wojskowych jest obecnie w przyblizeniu 200. W 1999 roku ujawniony oficjalnie budzet orydynariatu polowego wynosil 13,1 miliona zlotych. MON placi równiez za kaplice. Naszych granic broni eskadra 250 zakonnic na etatach sierzantów… W 2000 roku kazda z nich ciagnela z budzetu 1200 zlotych. Ile ich jest obecnie i ile teraz ciagna nie wiem, bo gdzie to sprawdzic ? Posluguje sie takimi danymi, jakie udalo mi sie gdzies znalezc. Prawdziwych zolnierzy do szalu doprowadza tak zwany numer na kapelana, zwiazany ze sluzbowymi mieszkaniami dla oficerów, ale to juz inna historia.

  24. Drugi cyc nadstawia dobrodziejom Ministerstwo Zdrowia. Trudno powiedziec ilu kapelanów u nich sie pasie, bo liczba rosnie jak na drozdzach. Prawdopodobnie jest to okolo 2000 ksiezy. W 1999 roku Rzeczypospolita podawala liczbe 1500 kapelanów szpitalnych, z tego okolo 1000 na etatach. Mniejsze cyce spontanicznie nadstawiaja tacy krezusi jak policjanci, strazacy, funkcjonariusze wieziennictwa itd. Powszechnie wiadomo, ze pracownicy budzetówki sa przeplacani, wiec moga sobie troche poszastac…

  25. Pensje dla katechetów ( czarnych i cywilnych ). Najpierw mieli uczyc religii w panstwowych szkolach bezplatnie, wszak maja powolanie i celem ich poslugi jest zbawienie duszy niesmiertelnej Jasia i Malgosi. Teraz im juz przeszlo. Nie mam aktualnych danych, ale w 1999 roku pociagnali od Polski okolo 600 milionów zlotych lacznie ze skladkami na ZUS !!! Instytut Statystyki Kk ujawnil, ze w 1998 roku pensje katechetek i katechetów pobieralo 36 000 fachowców z tego 17 757 „profi” i 18 381 amatorów.

  TRZECIA GRUPA – ZYSKI Z OKRADANIA OJCZYZNY

  26. Zyski z fikcyjnych darowizn: Do klasyki tego gatunku nalezy tak zwany „numer na ksiedza”, który w pewnych kregach stal sie wrecz norma. Zeby sie nie madzyc powiem o co chodzi w najprostszych slowach. Jestes dobrodziejem, lub jego cywilnym kolaborantem. Chcecie dorobic. Dobrodziej wystawia kolaborantowi zaswiadczenie, ze oto zostal obdarowany kwota na przyklad 100 000 zlotych. Fiskus nie pobiera od dobrodzieja zadnego podatku, bo to ksiadz ( bo w teorii darowizna byla na cele kultu religijnego ). Kolaborant odpisuje sobie od podstawy opodatkowania 100 000 zl, ale obecnie nie wiecej niz 10 % rocznego dochodu, bo to szlachetny darczynca. Za wystawienie falszywego swiadectwa dobrodziej wzial na przyklad 10 000 zl. Cala zabawe finansuje Polska, która pózniej nie ma na pielegniarki i posilki w szpitalach. Urzednicy panstwowi nie sa glupi i oczywiscie wiedza o co chodzi. Wlasnie dlatego, ze nie sa glupi siedza cicho. Kto przy 18 % bezrobociu, majac dobra panstwowa posade zadrze z miejscowym dobrodziejem ? Skala okradania Polski przez duchownych z zastosowaniem tej techniki jest trudna do przeszacowania. Tygodnik Newsweek jakis czas temu dopuscil sie na ksiezach prowokacji dziennikarskiej i nastepnie wszystko opisal. Miedzy innymi napisali, cytuje „Zaden duchowny nie odmówil nam wspólpracy w oszustwie”. Wszyscy dobrodzieje chcieli wystawic poswiadczenia, ze otrzymali fikcyjne darowizny. Bóg w dekalogu cos wspominal, ze nie bedziesz dawal falszywego swiadectwa, czy jakos tak, ale na pewno nie mówil tego powaznie…

  27. Zyski z naduzywania zwolnien od cel i akcyz od przedmiotów importowanych na cele kultu religijnego. Proceder przybral tak gigantyczna skale, ze zrobilo sie zbyt glosno i oficjalnie juz im to troche ukrócili. Najbardziej znane przyklady: Szajka z Rzeszowa w skladzie osmiu miejscowych proboszczów tylko przez jeden rok sprowadzila na cele kultu religijnego 92 luksusowe limuzyny i wpadla. Trio dobrodzieji z Lublina stuknelo Polske na 400 000 zlotych. Trzeba trafu. To akurat tyle, ile wynosi odszkodowanie zasadzone za dozywotnie kalectwo tej dziewczynki przygniecionej na cmentarzu parafialnym pewnego proboszcza. Kosciól bezlitosnie procesuje sie z kalekim dzieckiem. Przegral juz we wszystkich instancjach i dalej nie placi. Ale ogólnie, gdyby sie ktos pytal ECCE HOMO. Alleluja i do przodu. Wszak nie na darmo Chrystus nauczal „sprzedaj wszystko co masz, pieniadze oddaj biednym i idz za mna”. Gdybyscie dobrodzieje faktycznie szli za Chrystusem, jak Was o to prosil, doszlibyscie do lózeczka tej dziewczynki, siedzieli na jego brzegu i czytali dziecku bajki Andersena. Jak mozna idac za Chrystusem dojsc do willi proboszczów i palaców biskupów, patrzec sobie przez okno na ludzkie dramaty i liczyc pieniadze.

  Na koniec sprawa najwazniejsza: Koronnym argumentem kaplanów jest, ze my to wszystko nie dla siebie…, my prowadzimy dzialalnosc charytatywna i to dlatego mamy takie przywileje.!Na dzialalnosc charytatywna tez dostajecie pieniadze z naszych podatków za posrednictwem budzetu panstwa !!! Na podstawie artykulu 14 ustep 4 Konkordatu Polska musi koscielne zaklady opieki spolecznej dotowac dokladnie tak samo, jak panstwowe. To samo dotyczy równiez szkól, przedszkoli i innych placówek oswiatowo – wychowawczych Kosciola. Co najmniej 52 koscielne zaklady opiekunczo lecznicze funkcjonuja na panstwowych pieniadzach z budzetu centralnego. Z budzetów wojewódzkich finansowane jest okolo 100 domów opieki spolecznej, o których okoliczna ludnosc mysli, ze to finansuja ksieza. Za te pieniadze panstwo mogloby zatudnic normalne pielegniarki i bez laski. Poczciwi ludzie w Polsce sa przekonani, ze ksieza i zakonnice od ust sobie odmejmuja i pomagaja potrzebujacym.

  Drugim wielkim mitem jest dosc powszechne przekonanie, ze ksieza placa normalne podatki. Gdybysmy placili Polsce takie podatki, jak oni, Polski juz by nie bylo. Sprawe ich podatków reguluje ustawa z 20 listopada 1998 roku o zryczaltowanym podatku dochodowym (…) W najwiekszym skrócie wymiar tego podatku zalezy od stanowiska ( proboszcz, wikary ), wielkosci parafi i regionu Polski. Zamiast sie z tym meczyc najlepiej po prostu zadzwonic do swojego Urzedu Skarbowego i zapytac. Moja parafia ma okolo 2000 mieszkanców. Proboszcz kwartalnie placi dokladnie 363 zlote, a wikary 307 zlotych !!! Policzmy w prosty sposób: Mieszkam w wiezowcu – 12 kondygnacji po 4 mieszkania na jednym pietrze, razem 48 mieszkan. Przyszedl dobrodziej „po koledzie”. Wpuszczono go do 40 mieszkan. Srednio zgarna po 50 zlotych. 40 x 50 = 2000 zlotych, a on rocznie placi Polsce 4 x 363 zlote = 1452 zlote tak zwanego dochodowego podatku ryczaltowego ! Ten podatek istnieje tylko po to, zeby mydlic oczy naiwnym ( do niedawna równiez mnie, bo nie mialem pojecia, ze tak to wyglada, dopóki nie napisalem tego postu ). Parafianka, która przed kosciolem sprzedaje precle placi Polsce wiecej niz proboszcz dobrodziej. Za chwile wyjdzie dobrodziej i ja opieprzy, ze wybrala MIEC, a nie BYC, bo Kowalska dala na nowe lawki 150 a ona tylko 100.

  Jeden z nielicznych uczciwych, madrych ksiezy Sp. Józef Tischner pisal cytuje: „Jeszcze nie widzialem nikogo, kto stracil wiare czytajac Marksa, za to widzialem wielu, którzy stracili ja przez kontakt z ksiezmi”.
  Moja wiara w Boga jest niezachwiana, ale Boze chron nas przed Kosciolem ( takim jaki jest dzisiaj w Polsce ).

 6. Zuza Says:

  Tekst kiepski. Mało zagłębiasz się w naukowe dowody podważające instytucję Kościoła Katolickiego i opierasz się na wyświechtanych frazesach, które nie mają nic wspólnego z naukowością. Wystarczy tylko trochę poczytać i zagłebić się bardziej w temat, aby wiedzieć, że to, co piszesz to po prostu prawda, ale płytka. Krytyka owszem jest potrzebna, ale merytoryczna i poparta żelaznymi argumentami a nie opierająca się na prostych i trywialnych spostrzeżeniach.

  • Sławomir Says:

   Zuza – czy obrzydliwych, ohydnych, plugawych, ludobójców, takich jak twoi towarzysze z kościoła rk, którzy wymordowali w bestialskie sposoby setki milionów ludzi, złodziei, trutni, pasożytów, raka rodzaju ludzkiego, i takich samych jak oni – nazistów niemieckich, razem bandytów, złodziei, przeklętych gadów – też będziesz kanalio wybraniać piepszeniem o konieczności popierania oczywistości „żelaznymi argumentami”?

 7. ola Says:

  prosze podajcie mi namiary na psychoterapeute,mam problemy w pelnym odejsciu od religiii,przesladuje mnie koszmar,mam nerwice natrectw.prosze o odpowiedz

 8. ewa rodowicz Says:

  tylko wrogowie Boga antychrysci jehowcy najezdzaja na kosciol.Prawdziwy katolik tak nie postepuje
  i zawsze jest obronca Pana Boga i jego pasterzy.

  • Lucas Says:

   To manipulacja kolejna. Normalni chrześcijanie (biblijni) demaskują krk już od dawna, ale KRK nie chce sie reformować ani gadać, tylk oskarża innych o „wrogość”, podczas gdy sam jest wrogi reszcie. Taka logika: jak my to ok, jak oni to be-bez względu na materialne dowody i merytoryczną treść…

  • Sławomir Says:

   Ci co chodzą to tych kościelnych bużnic razem z ludobójcami zwanymi księżmi to ostatnie łotry nie ludzie.

 9. maciek Says:

  co ty mi tu chrzanisz.. w piśmie świętym napisano ze ” bóg jest wszędzie” więc po co łazić do kościoła ? a?

 10. lopatek Says:

  Bóg jest wszechmogący,potrafi wszystko ze wszystkiego i nic z niczego,jednej rzeczy nie umie,
  wyczarować forsy trzeba mu ja przynieść na tacy

 11. Falcon Says:

  …wiara w Boga nie oznacza, iż należy ślepo poddawać sie pazernym praktykom jego zwierzchników. Ale cóż, to tylko Polska, czyli totalny katoland pełen „tolerancji” i „miłości chrześcijańskiej” dla drugiego człowieka. Smutne, ale prawdziwe…

 12. Anka Chauoki Says:

  A w Niemczech to jest lepiej. Jest obowiazkowy podatek na kosciol, ok 4% u mnie bylo to 50€ na miesiac, czyli 600€ na rok, czyli ok. 2500 Zl rocznie, a wy Co dajecie po dwa zlote moze 5 zlotych. Czyli na miesiac Po 20 Zl.na tace. To tak duzo? Ogrzewanie w zimie tez kosztuje, a Kosciol trzeba posprzatac, a kwiaty tez ladnie wygladaja nie? Za cos trzeba je kupic… Marudzicie i narzekacie… Jak zwykle
  A Co do ksiezy to jedyna grupa zawodowa ktora zarabia tyle ile sie powinno zarabiac, ja im nie zazdroszcze, niech im sie dobrze powodzi i nam calej reszcie tez!
  A Jak komus szkoda pieciu zlotych na tace, to niech nie daje!

  • Sławomir Says:

   Jak widać z powyższego kanalii, które zachwalać będą Hitlerów, Franków, Pinochetów, przeklętych ludobójczych papieży, wodzów przeklętego ludobójczego kościoła rk – nie brakuje. Kanalie takie mają czelność jeszcze nakłaniać tzn. ogłupiać ludzi by ci płacili jeszcze na utrzymywanie w luksusach ludobójczej bandy grasującej od wieków po świecie w tym i w Polsce.

 13. totja Says:

  co za wspaniały tekst….

 14. Obserwator Says:

  Z jakiej sekty jest autor tego tekstu?

 15. Dorota Magda Weinar Says:

  Kościół katolicki to zawsze zdrajca Narodu Polskiego. Targowica była katolicka, rozbiory były katolickie. Okupacja hitlerowska była katolicka. Adolf Hitler był politykiem Akcji Katolickiej w Niemczech. Akcja Katolicka rządziła Hitlerem, a Akcją Watykan i papież. Księża to od zawsze pijaki, zboczki, dymają dzieci na oazach, inkwizytorzy zbrodniarze. Nie ma nic dobrego w katolicyzmie. Pedofilia księży i zakonników katolickich trwa od 2 tysięcy lat.

  Pozdrawiam

  Zapraszam na dobre jedzonko i modlitwy

  tel. 661 598 061

  Dorota Magda Weinar z rodu Kapiszka

  Gdynia
  Dorotka Cathering

 16. już nie katolik Says:

  Bardzo dobrze napisany tekst! Ktoś tu szuka „naukowych” podstaw do udowadniania tez. Polecam poczytać pismo św. Większość katolików w Polsce NIE ZNA ani Ewangelii ani Starego Testamentu. Nie ma więc bladego pojęcia o tym, że jest tam czarno na białym o tym, że w opowieści o raju oszukuje Adama i Ewę, okłamuje ich, że jeśli zjedzą owoc z zakazanego drzewa umrą, wąż mówi im natomiast prawdę tj., że nie umrą.Dodam, że człowiek został stworzony po to aby doglądał ogrodu boskiego, a więc był jego pracownikiem i niewolnikiem! „15 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»8. ” i dalej (,,,) Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy.

  Jak więc normalną może być religia, która opiera się na kłamstwie wszechmocnego boga. Jakże słaby musi być ten bóg, który chroni swoje interesu kłamstwem! Oto mit dobrotliwego Jahwe, tego samego, którego Jezus nazywa swoim ojcem i karze się go słuchać. I kolejna ciekawostka – oto miłujący dobrotliwy Jezus twierdzi, że ta ziemia, która nie przyjmie uczniów jego sekty będzie miała gorzej w dzień sądu, niż Sodoma i Gomora! Co tam Jahwe uczynił wiadomo, spalił dwa miasta do gołej ziemi,

  Dodatkowo, wąż okazuje się być nagle niezwykle mądrym zwierzęciem i jak węże mają być uczniowie Jezusa „14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych!9 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
  16 Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!” Przykłady można mnożyć. Ciekawe jest podejście Jezusa do ludzi, jeśli nie są z nim są „wilkami” lepsi stają się wtedy i tylko wtedy gdy przystępują do jego sekty. Wiedza o ich religii w większości opiera się (przez całe życie!) na tym co mówi ksiądz w kościele.
  Na kazaniach i na pieśniach o dobrotliwym Jezusie.

  Ciekawe jest jedno każda niemalże pieśń katolicka każe człowiekowi w Jahwe widzieć swojego pana. Jahwe ciągle się ma litować nad człowiekiem, grzesznym złym i podłym.Człowiek w kościele wiecznie o coś błaga za coś się kaja i przeprasza. Zero godności i honoru. Człowiek w kościele katolickim go NIE MA, jest nikim i niczym wobec Jahwe. Ogólnie Jahwe jest nadętym, zarozumiałym i nienawistnym bóstwem, które zmienia sobie zasady jak chce i kiedy chce.Uwaga Jahwe jest zazdrosny! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. A o to fragment psalmu

  2 Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan;

  (Nun)

  mścicielem jest Pan i Władcą [pełnym] gniewu;
  Pan mści się nad swymi wrogami i
  długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół.

  Bet

  3 Pan jest cierpliwy, ale i potężny siłą;
  a oczyszczając – nikogo nie zostawia bez kary.
  Wśród burzy i wichru Jego droga,
  a chmury – pyłem nóg Jego.

  to też ciekawy fragment = 19 I rzekł Jozue do ludu: «Wy nie możecie służyć Panu, bo jest On Bogiem świętym i jest Bogiem zazdrosnym i nie przebaczy wam występków i grzechów. 20 Jeśli opuścicie Pana, aby służyć bogom obcym, ześle na was znów nieszczęścia, a choć przedtem dobrze wam czynił, wtedy sprowadzi zagładę».

  Często wmawia się katolikom na mszy i na lekcjach religii, że ten Jahwe ze starego testamentu to jest ktoś inny, niż ten ‚ojciec’ z Ewangelii, no nic bardziej błędnego. Jahwe się wcale nie zreflektował, a Jezus jest jego kontynuatorem. Dlatego też Stary Testament został włączony do Biblii i stanowi kanon świętych ksiąg chrześcijaństwa, które jest niczym innym jak pokłosiem judaizmu. Polecam poczytać stary testament. Krew leje się tam lepiej niż u Tarantino.

 17. moherowa zośka Says:

  Czytałam z rozwagą i to wiele razy Stary i Nowy. Sprawdzałam wszystko po kilka razy i porównywałam księgi. Zeszło kilkanaście miesięcy nim wybudziłam się z katolickiej śpiączki.

 18. Essejovvo Says:

  myślę, że niektóre z oskarżeń mogą być za daleko posuniete…o co chodzi? o to, ze nie koniecznie wszyscy ksieza musza miec takie wlasnie intencje…choc w gruncie rzeczy chyba kazdemu zalezy na przetrwaniu…oczywiscie roznica jest cena i „produkt” sprzedawany…ale czy zywnosc, odziez, srodki czystosci nie sa takze darem od Boga, ktory chroni przed glodem, chlodem?
  Inne pytanie: czy chroni wszystkich i w takim samym stopniu?
  martwi mnie fakt, że płaci się za Boga i za zdrowie…tak być nie powinno…
  ale czy Bóg powinien być dostepny tak samo dla bogatego, jak i biednego? ta druga grupa sie upokarza, pierwsza czuje dumę, niektorzy darczyncy maja satysfakcje z dawania (to, czego nie ma grupa upokarzana)
  To sa trudne tematy, ktore nalezy zglebic…w hipermarketach moze i manipulacja klientem jest celem zamierzonym, ktorego autorem jest czlowiek…a w kosciele? chyba niekoniecznie człowiek 🙂
  bezrobocie – nie każdy może podjąc pracę…jeden te mozliwosc od Boga dostal, inny znalazl sie w trudniejszzej sytuacji…nie oceniajcie, jesli nie wiecie jak jest w kazdym przypadku bezrobotnego

  • Sławomir Says:

   Ty głupku! Lecz się na mózg! Piszecie pierdoły o jakichś testamentach, tzn. o bzdurach wyssanych przez ludobójców z palca po to aby takich idiotów jak ty ogłupić przed spaleniem na stosie. Jak takie pierdoły się czyta to szlag trafia człowieka jaśnisty. A może jeszcze zaczniecie rozprawiać o „dziele” p.t. „Mein Kampf”, albo następnych filozofów z pod rynny jak np. o „Dyktaturze proletariatu”, albo o „Czerwonej Książeczce” kolejnego jezusa Mao-tsetunga! kupo idiotów!.

 19. Essejovvo Says:

  nasuwa się jeszcze inne pytanie – jak jest z opieką zdrowotną księży…nfz? prywatnie? jak to wygląda, ktoś wie?

 20. lena Says:

  Bardzo ciekawe komentarze,warto poczytać.pozdrawiam

 21. Sławomir Says:

  Ludzie! Wyrażajcie się po ludzku bo nie wiadomo o co właściwie wam chodzi! Za dużo w waszych tekstach pirdół a prawie wcale konkretów. Czy w podobny sposób albo taki sam pisalibyście np. o ludobójcach komunistycznych albo nazistowskich? Boć przecież ten przeklęty kościół rk to ta sama ludobójcza banda tyle tylko, że w ludobójstwie ma staż kilkuset letni.

 22. Sławomir Says:

  Piszesz kobieto takie bzdurne pierdoły, że nie wiadomo o co chodzi! O jakichś złach, o dobrach. To jest żargon przeklętych ludobójców w sutannach! Ci co mówią o tych tzw. złach, dobrach, o tzw. przebaczaniu to najgorsze, najpotworniejsze gady na świecie, które jako instytucja powstała setki lat temu a zwąca się kościołem rk. i wymordowała w bestialskie sposoby setki milionów ludzi! Wy filozofy z pod rynny! Leczcie się na mózgi!

 23. Sławomir Says:

  Mój komentarz przed powyższym tekstem winien być umieszczony poniżej niego!

 24. Sławomir Says:

  Już na zakończenie mych wypowiedzi dodam; nie zapominajcie i wbijcie to sobie do głowy obrońcy jezusika, że przez opowiadane przez niego pierdoły w rodzaju; „Nie walczcie bo przyjdzie mesjasz z jakiegoś tam nieba i was wyzwoli !” ludobójcza banda zwąca się kościołem rk wymordowała w sposób bestialski setki milionów ludzi na całym świecie w tym i w Polsce!

 25. Przemo Says:

  Autor chyba palil towar złej jakości.

 26. Orka Says:

  Należy wprowadzić kasy fiskalne dla każdego klechy. Każda darowizna powinna być opodatkowana, nawet tzw. taca. Wtedy byłoby sprawiedliwie. Dlatego obywatele są zmuszeni do płacenia haraczu na rzecz państwa, a ta sekta zw. kościołem katolickim nie?!

 27. seba Says:

  Krótko.kosciol katolicki to sekta.biblia jest im nie znana.herezje średniowieczne.20 lat poświęciłem badaniu bibli.naprawde opis biblijny jest prawdziwy.

 28. o. Tadeusz Says:

  A ja się nie zgadzam z tym wszystkim. Podaję nr konta: 😂

 29. Miki Says:

  Hej Religie troche mamia jakie sie wychowasz takiejbumrzesz chyba ze nie pasuje ci albo wezniesz kims slub religie zawsze byly i to rozne tam liczy mamona i nic wiecej manipulacje tez ale przyjdzie czas kiedys tam ze. Ludzie nie beda brali slubow beda wrogami dla kazdego. Jaks religia upada jakas sie rodzi trudno Bog jest wszedzie i moze wszystko. Amy bedziemy istniec koniec swiata moze kiedys bedzie ale dlugo nie


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: