SRT – Spiritual Response Therapy – historia terapeutycznej sekty w skrócie

Jesienią 1985 roku, małżeństwo scjentologów dr. Clark Cameron i jego żona Sharon przedstawili Robertowi E. Detzler’owi, pastorowi kościoła narodowego, nowa metodę psychologicznej terapii religijnej. Cameronowie nazywali tą terapie „terapią efektywną”. Polegała ona na tym, że państwo Cameron eksperymentowali wahadłem, do tego mieli stworzone przez siebie, tablice zawierające osiem wyrazów, które badali u każdego klienta, by oczyścić problemy jego podświadomości. (Te osiem wyrazów można obecnie odnaleźć na tab. 4 a). Clark Cameron najbardziej był znany w USA z tego, że używał hipnozy do wprowadzania tłumu słuchaczy w trans hipnotyczny celem zakodowania im treści religijnych bądź propagandowych, co bardzo podobało się pastorowi kościoła narodowego. Państwo Cameron byli także przez lata związani z sektą amerykańskiego tzw. kościoła lucyferycznego będącego agendą amerykańskiego kościoła satanistycznego i w tych klimatach bardzo dobrze się czuli.

Lucifer-SRT

Historia uzdrawiania i zmiany życia klientów, dokonane pod wpływem oczyszczania wahadłem przez Cameron bardzo zainteresowały Roberta Detzler. Postanowił namówić państwo Cameron by zrobili dwukrotnie odczyt dla parafian w jego kościele. Przekonał również państwo Cameron do poprowadzenia kursu trwającego sześć miesięcy, wykładanego w każdą sobotę. Robert pozyskał też na ten kurs pięciu chętnych, którzy zapłacili, każdy z nich, po 2.500,00 $. Już po trzech miesiącach trwania kursu, Robert stosował tą metodę z pewnym powodzeniem i efektami. Dla swoich klientów, przede wszystkim parafian swojej sekty. Zanim skończył się ten kurs, były już poprawione i stworzone następne tablice, jak i opracowana teoria, ze przy każdym oczyszczaniu muszą być zawsze oczyszczane i odprowadzane istoty bezcielesne.

Spiritual Response Therapy lub SRT jest rzekomo skrupulatnym procesem badania zapisów podświadomości i duszy, aby odkryć i uwolnić ukryte bloki naszego zdrowia, szczęścia czy rozwoju duchowego. Pastor Robert E. Detzler razem z dr Clarkiem i Sharon Cameron rozpoczęli w 1986 roku pierwsze prace nad systemem sekty, który nazwali “Response Therapy”. Wykorzystywali wahadełko jako środek komunikacji z ich podświadomością w celu odnalezienia bloków dotyczących różnych problemów, które w życiu napotykali. Metoda ta cały czas ewaluuje i rozwija się od prawie 20 lat, a w Polsce też mamy kilkanaście tego rodzaju rodzimych produktów, które tak samo słabo sprawdzają się w praktyce, jak chociażby polska sekta terapeutyczna o nazwie regresing.

Drugi kurs, poprowadzony jeszcze przez sekciarskich Cameron’ów, był pod nazwa „Instytut badania Państwa stresu”. Odbył się w Kalifornii i miedzy innymi uczestnikami, była tam Mary Ann i Mary Marie Satterlee (dzisiejszy członek zarządu amerykańskiej sekty Spiritual Response Association). Robert rozwijając tę metodę poszerzył ilość i jakość tablic, a następnie całą swoją pracę zawarł w książce, „Your Mind Net“, czyli „Siatka twoich myśli”, wydanej w marcu 1988 roku. Następną książką napisaną przez Roberta była „The Freedom Path“, czyli „Droga do wolności“. W maju 1989 roku postanowił Robert oddać się całkowicie pracy SRT i wystąpił z kościoła tworząc swoją własną sektę. W tym mniej więcej czasie stworzył już 18 tablic i grupę ludzi z nim współpracującą. W styczniu 1990 roku Robert podróżował po całych USA i prowadził prelekcje, kursy i warsztaty celem werbowania do swojej nowej sekty. W maju 1991 roku została ugruntowana fundacja o nazwie Spiritual Response Association w stanie Washington, jako religijna organizacja czyli jako nowa amerykańska sekta biznesowa żądna zarabiania na wahadlarstwie i rzekomym uzdrawianiu. 

W listopadzie 1994 roku Robert i Mary Ann zaprezentowali system SRT w Anglii na światowej konferencji „Uzdrowienie Świata”. W grudniu 2002 roku sekta Spiritual Response Association, posiadała już 2.500 członków na całym świecie, (USA, Kanada, Wenezuela, Kolumbia, Anglia, Francja, Holandia, Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Niemcy, Austria, Grecja, Hiszpania, Nowa Zelandia i Malezja). Od 1997 roku są do osiągnięcia Roberta książki po hiszpańsku, grecku, czesku, polsku, węgiersku i niemiecku. Na chwile obecna członkowie SRT tłumaczą książki Roberta i tablice na inne języki by każdy człowiek na tym świecie miał swobodny dostęp do wiedzy SRT.

Od 2010 roku SRA wybrał całkowicie nowy zarząd, nowego prezydenta SRA – Marianne Blacha. Opracowano nowe logo i nową stronę internetową. Stworzono całkowicie nowa dokumentacje SRT, przetłumaczono na wiele języków świata i zaczęto zorganizowanie kursów również w Azji i Afryce. W 2011 roku z woli Boga opuściła nagle nasz ziemski świat Mariane Blacha, a w następnym roku zrobił to Robert Detzler.

lucyfer-gazeta

Od tego czasu SRA przeszło całkowitą reorganizację swojej terapeutycznej sekty. Wybrano nowy zarząd, ustalono całkowicie nowe zasady działania, utworzono nowe kursy i umożliwiono elektroniczny kontakt. Jedynie metoda rzekomego oczyszczania duchowego SRT (po za nielicznymi detalami) pozostała ta sama. Obecnie SRA odnowiła działalność również na terenie Polski, przedłożyła dokumentacje w języku polskim. Na chwile obecną, w Polsce proponowane są dwa rodzaje kursów kurs podstawowy i kurs dla zaawansowanych jak i warsztaty, mające na celu utrwalenie i udoskonalenie pracy tą metodą.

Uzdrawianie, oczyszczanie metodą sekty SRT (Spiritual Response Therapy) utworzonej i opatentowanej przez Roberta E. Detzler, autora trzech książek: „Ścieżka wolności”, „Restrukturyzacja duszy”; „Uzdrawianie duchowe”, jest jedną z metod tak zwanego leczenia holistycznego i traktuje człowieka jako istotę duchową. W relacji ciało – dusza, dusza jest wiecznym elementem, a metoda sekty SRT jako unikalny systemem uzdrawiający pozwala na zbadanie, oczyszczenie i zlikwidowanie najczęściej nieuświadomionych ograniczeń, które powodują blokady w życie, jak twierdzą członkowie sekty SRT. Wszystkie blokady, negatywne programy, wspomnienia z przeżytych traum są zapisane w subtelnych strukturach duszy, po ich oczyszczeniu „znikają” również trudności życiowe. Ostatnimi czasy, na przełomie XX i XXI wieku sekty nie znajdują nowych wyznawców jeśli nie oferują trochę tandetnej psychologii i psychoterapii. Pojawiło się także wiele sekt o profilu terapeutycznym, wzorowanym na rzekomych uzdrawianiach zielonoświątkowej sekty ale także na metodach kojarzonych dotychczas z radiestezją i psychotroniką.

Uzdrawianie metodą sekty SRT jest wedle sekty metodą nie inwazyjną, rzekomo nie ingerującą w przekonania religijne, jest metodą polegającą na wykorzystaniu wahadła oraz zestawu ponad 30 arkuszy jako narzędzi, aby przy ich pomocy i poprzez rzekomą komunikację z Wyższym Ja odnaleźć, a następnie oczyścić wszystkie blokady, zakłócenia i negatywne programy klienta, jak i nieharmonijne energie i przekonania przechowywane w jego (jej) Kronice Akaszy. Praca diagnozowania i oczyszczania jest wykonywana przez Wyższego Ja, a konsultant SRT tylko steruje tym procesem. Proces oczyszczanie zachodzi na wszystkich poziomach człowieka, obejmując wszystkie jego ciała i umysły. Sekta tylko zapomniała, że z pomocą wahadła nie ma jak się skontaktować z Wyższą Jaźnią, Boską Duszą, a można jedynie z demonami i duchami przodków, które za ową jaźń tutaj robią, co po stanie członków sekty wyraźnie widać.

Oczyszczanie metodą sekty SRT wykonuje się po amerykańsku czyli „na odległość”, to znaczy wcale się nie wykonuje, bo ja wiadomo, leczenie normalnie prowadzi się zawsze na pacjencie, który jest obecny, a jeden na tysiąc terapeutów z czasem nabywa zdolności do leczenia na odległość i to zwykle pomocniczo. Tymczasem 99% konsultantów SRT na świecie, dokładnie tak robi, że oszukańczo oferuje nieznanym sobie ludziom leczenie na odległość co jest cynicznym oszustwem w celach zarobkowych, amerykańskim sekciarskim sposobem na wyłudzenie pieniędzy za brak jakiegokolwiek leczenia. Cała praca nie jest wykonywana jest przez Wyższego Ja na poziomie duchowym jak łże oszukańczo owa sekta SRT, zatem dokładność i skuteczność nie jest i nigdy nie będzie identyczna, jak w czasie spotkań osobistych z prawdziwymi bioenergoterapeutami wahadlarzami czy w czasie spotkań grup modlitewnych, gdzie część osób zna pacjenta.

Trudno jest przy pierwszym kontakcie z klientem, określić potrzebną liczbę sesji oczyszczania, które zresztą na odległość nigdy nie nastąpi, zatem długo można kasę pobierać od naiwnego klienta pacjenta. Czasami wystarczy jedna, a czasami, kiedy problem jest bardzo trudny i głęboko ukryty, trzeba poświęcić na to więcej czasu – twierdzi sekta SRT. Obszar pracy może obejmować zarówno specyficzne problemy zgłoszone przez klienta, jak i dotyczyć tzw. oczyszczania ogólnego, w czasie którego czyścimy wszystkie zapisy pokazane przez wyższe Ja w danym momencie – reklamuje się usługowa sekta pseudoterapeutów. Zapamiętajmy, że wszyscy ci oferują duchowe oczyszczanie na odległość to banda oszołomów i oszustów od których trzeba trzymać się z daleka. Nawet jak masz wrażenie, że coś ci pomogło, to na pewno będą to inne przyczyny niż działalność oszustów po jednym czy dwóch trzydniowych kursach pseudo terapii. Czas także leczy rany, a organizm się z czasem regeneruje i to powód błędnego kojarzenia rzekomych uleczeń na odległość. Nawet szamani od Huny z Hawajów naśmiewają się z amerykańskich oszukańczych sekt leczących wszystko na odległość.

SRT - terapia lucyferyczna

Najczęściej klienci zwracają się z prośbą o oczyszczenie bloków z następujących tematów:

– oczyszczanie problemów w związkach
– oczyszczanie blokad zdrowia
– uzależnień wszelkiego rodzaju
– poprawa sytuacji materialnej
– problemy ze zdrowiem
– brak sensu i radości życia
– sprawy trudne i wstydliwe
– oczyszczanie mieszkań, domów i posiadłości

Terapia sekty Spiritual Response Therapy nie potrzebuje do przeprowadzenia terapii przypominania wspomnień związanych z traumą, zmiany stanu rzeczywistości, jak np. w hipnozie, czy wykluczenia świadomej pracy nad sobą. Jak ktoś nie potrzebuje w terapii zmiany stanu rzeczywistości to na pewno nic nie uleczy i stan pacjenta się nie zmieni, chociaż portfel schudnie.

Metoda sekty SRT ma szerokie zastosowanie w:

– w uzdrawianiu ciała fizycznego i psychicznego
– uzdrawianiu obecnej rzeczywistości, poprzez oczyszczenie negatywnych programów i energii powstałych i zapisanych najczęściej podczas traumy
– oczyszczeniu nieharmonijnych motywacji
– oczyszczeniu ciemnych energii i istot z innych wymiarów
– likwidacji połączeń z innymi wymiarami
– oczyszczanie klątw, uroków, przekleństw i innych tego typu energii
– unieważnienie przysiąg, przyrzeczeń, ślubów, kontraktów i innych zobowiązań
– odblokowanie pozytywnych energii
– uzdrawianie czakr, meridianów i aury
– przeprogramowanie negatywnych archetypów w pozytywne
– uzdrawianie poprzez oczyszczanie programów chorób
– uzdrawianie zwierząt
– uzdrawianie relacji miedzy ludzkich
– oczyszczanie posiadłości, nieruchomości i firm
– uwalnianiu od negatywnych myśli natrętnych i wielu innych rzeczy „dokuczających” człowiekowi w otrzymaniu wolności myślenia i możliwości wyboru drogi życiowej.

Dla klientów, którzy skorzystali z pełnego oczyszczania przez sektę, jako opcję proponują miesięczny abonament na codzienne sprawdzanie i oczyszczanie ich z najważniejszych programów pojawiających się w czasie trwania abonamentu oraz usuwanie wszystkich obcych energii, istot i dodatkowych dusz. Koszt abonamentu wynosi 150 zł za osobę na miesiąc. Zostaną przy tobie demony sekty SRT, bo nawet anioły stróże są blokowane przez szkodliwą sektę pseudo terapii rodem z USA.

Oczyszczenie przeniesionych z poprzednich wcieleń negatywnych energii, programów i blokad, w ciągu paru zabiegów jest niemożliwe, gdyż oczyszczenia takie wymagają wielu lat pracy nad sobą z użyciem praktyk mistyczno-ascetycznych, o czym z tradycyjnych religii wiadomo od tysięcy lat. Złośliwie biznesowe sekty rodem z USA udają, że coś potrafią w jednej chwili, bo ich liderzy zwykle nie wiedzą o czym mówią, gdyż jedynie umieją prowadzić sekciarski bełkot i dbać o swoje wysokie zyski, stąd wmawianie oszukanym ludziom, że uwolniono ich od programów i blokad z poprzednich wcieleń.

Srt wedle sekty jest metoda holistycznego leczenia, dlatego jest uzupełnieniem leczenia prowadzonego przez lekarza medycyny klasycznej. SRT nie zastępuje w żadnym stopniu pracy lekarza, co jest o tyle dobre, że zawsze masz szansę na jakiś ratunek ze szponów sekty SRT. Dlatego w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych, prosimy o kontakt z odpowiednią placówka ochrony zdrowia. Warto także pomyśleć o zdjęciu demonicznych kodów nakładanych na kursach przez sektę SRT po to, aby jej klient nie chodził nigdzie indziej i był wierny jedynie sekcie SRT.

Trzeba sobie zapamiętać, że porządna nauka aby zostać lekarzem czy psychologiem trwa przez 5 lat studiów dziennych, a potem lata specjalizacji i doskonalenia zawodowego, podobnie jeśli chodzi o medycynę naturalną czy psychoterapię, gdzie podstaw uczymy się w cztery lata, a podnoszenie kwalifikacji pozwala na prowadzenie terapii po kilku kolejnych latach. Nikt w trzy dni nie zostaje terapeutą jak chcą biznesowe sekty z ich szkodliwymi pseudo terapiami pokroju SRT.

Siedzibą sekty SRT w Polsce i głównym miejscem sekciarskich kursów biznesowych jest miasteczko BRZEG pomiędzy Wrocławiem, a Opolem – wcześniej znane z działalności polskiej sekty Edwarda Mielnika, z gatunku podobnej.

Jedna odpowiedź to “SRT – Spiritual Response Therapy – historia terapeutycznej sekty w skrócie”

  1. gosc Says:

    Ten artykuł,to super otwarcie oczu na zwyrodniałe sekty! Fajnie czasami się uśmiać podczas czytania, jak ludzie się na taką sektę nabierają.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: