Seryjni zabójcy a religijny fundamentalizm chrześcijański

Seryjni zabójcy a religijny fundamentalizm chrześcijański

FBI wydaje standardowy profil seryjnego mordercy. Zbrodniarz seryjnie mordujący zwykle jest osobą, która miewa zaledwie kilku przyjaciół. Seryjny morderca staje się osobą znacznie bardziej religijną, wierzącą, krótko przed tym, jak zaczyna mordować ludzi. Studium morderstw znanych publicznie przez ponad trzydzieści lat w USA pozwala na stwierdzenie, że cechą charakterystyczną seryjnych zabójców są problemy seksualne spowodowane silnym zaangażowaniem religijnym. Najbardziej zwyrodniali seryjni mordercy byli bardzo oddanymi wiernymi członkami kościołów zielonoświątkowych, fundamentalistycznymi katolikami oraz twardogłowymi baptystami i metodystami. Co więcej, w duchu takich prawicowych, fundamentalistycznych wierzeń swoich wyznań religijnych zostali wychowani, wzrastali w tym ortodoksyjnym, chrześcijańskim środowisku. Studia naukowe oraz badania profilów przestępców przez FBI pokazują, że seryjni mordercy są produktem swojego środowiska religijnego, a nie genów. 

Christian serial killers

Infame christian serial killers

Dziennikarka prowadząca wywiady z kilkunastoma seryjnymi mordercami była zaskoczona, że na pytania typu: „Jak mogłeś zamordować taką osobę, dobrą matkę kochającą swoje dzieci, dobrą żonę czy jej dzieci, czy nie pomyślałeś jak bardzo będzie cierpieć jej mąż, dzieci, rodzice czy jego żona?” – seryjny morderca zawsze odpowiadał cytując biblijne wersety z fundamentalistycznych wydań Chrześcijańskiej Biblii swojego wyznania. Pokazuje to dobrze znany FBI i policji fakt, że seryjni mordercy wykazują się silnym religijnym zaangażowaniem, studiowali Biblię przez wiele lat, a kiedy zaczęli mordować, stali się jeszcze bardziej chrześcijańscy.

Seryjny morderca John Wayne Gacy dorastał w dobrym, polskim, katolickim domu, był katolickim chłopcem. Dlaczego religia chrześcijańska produkcji takich ludzi? Zdecydowana większość seryjnych zabójców zostało wychowanych ściśle wedle norm chrześcijańskich. USA produkuje 80% światowej populacji seryjnych morderców, ale ma tylko około 5% światowej populacji ludności. USA jest w 75% skrajnie chrześcijańskim krajem. W Polsce, z osadzonych za zabójstwa, praktycznie 100 procent deklaruje wyznanie katolickie. Z tego 95 procent regularnie uczęszcza na katolickie msze, nawet co dziennie, jeśli to możliwe przyjmuje księdza w celi z opłatkiem. Wygląda na to, że zbyt chrześcijańskie środowisko w jakim dorasta młody człowiek wytwarza efekt w postaci zwyrodniałych skłonności. Czy chrześcijańska, katolicka inkwizycja, z jej stoma milionami ofiar, w tym dziesięcioma spalonych żywcem kobiet, także jest wytworem przesadnej, fundamentalistycznej religijności? Niektórzy badacze zjawiska uważają, że część wierzeń biblijnego chrześcijaństwa prowadzi swoich wyznawców do rodzaju upośledzenia umysłowego zwanego prostaczkowatością (religia prostaczków w bardziej nieokrzesanej formie). 

Badania zostały przeprowadzone i wykazały, że w większości przypadków seryjnych zabójstw zaangażowany jakiś religijny motyw. Wykonano profil przeciętnego seryjnego mordercy, z którego wynika, że zabójca jest człowiekiem religijnym, przeważnie katolikiem, zielonoświątkowcem, baptystą lub metodystą i stał się niezwykle i nadzwyczajnie gorliwie pobożny przed dokonanymi zabójstwami.

Dr Kinsley – szef Instytutu Kinsley’a ujawnia

„Ważnym aspektem postawy sprawców kazirodztwa wobec dorosłych było oczywiste podczas czytania każdej historii choroby w poszukiwaniu przyczyny przestępstw, to ich zdolność bycia religijnym, moralistycznym, nietolerancyjnym i seksualnie zahamowanym, a jednocześnie życie w dezorganizacji, aktywności pijackiej, przemocy i aktywności seksualnej przeciwnej do ich religijnych dogmatów.”

„To jest zbieżność zwyczajnych okazji bez stresu psychicznego, acz żaden, nie może być rozgrzeszony przez okresową otwartą skruchę. Sprawcami kazirodztwa wobec dorosłych byli „najbardziej religijni” ze wszelkich przestępców, prawie połowa klasyfikowana jako gorliwie pobożni, bogobojni. Prawie wszyscy z tych pobożnych ludzi, byli członkami kościołów zielonoświątkowców, katolików czy „bezkompromisowych” baptystów i metodystów.”

Znajdujemy seryjnych morderców podobnie do sprawców kazirodztwa w ich gorliwej religijności, a jednak działających w przeciwieństwie do oficjalnych religijnych dogmatów i bez cierpień stresu psychologicznego z powodu tych złych uczynków.

Adolf Hitler był rzymskim katolickim ministrantem i napisał że chce być księdzem katolickim. On i jego ludzie odpowiedzialni za zabicie sześciu milionów Żydów byli katolickimi fanatykami religijnymi aż do śmierci.

Józef Stalin poszedł na studia, aby być prawosławnym księdzem (popem). On został przywódcą ZSRR, a uzbierały się z tego miliony zamordowanych.

Bruce Lee (ale nie ten, co był słynnym aktorem i mistrzem sztuk walki) zamordował 26 osób. Artykuł we Flint Journal mówi „czytanie Biblii było jego jedyną pociechą” i zacytował Biblię, mówiąc „Mt 6, werset 24 sługa nie może służyć dwóm panom.”

David Berkowitz (Corbis, Berkowic) nazwany ‚Synem Sama’, zamordował ponad 10 kobiet, w tym siedem odstrzelił, a sześć zgwałcił i dopiero zabił. Powiedział gazecie „Nazywam siebie nowo narodzonym chrześcijaninem”. Artykuł Berwida we Flint Journal cytuje go „Przeszukiwałem Biblię i poszukiwałem duszy i zdecydowałem, że Bóg chce, abym to zrobił.” Berkowitz pisze w swoim liście do dziennikarza, że jest on aktywny w religijnej służbie więziennej, w tym pomaga w niedzielnych nabożeństwach i studiach biblijnych.

Rapier Yorkshire „był w boskiej misji i czuł, że został wybrany, aby słuchać słowa Boga (Jezusa)” – raportuje Flint Journal. Zamordował 11 dziewcząt.

Miller, seryjny morderca miał to coś nazywa się wiarą, wierzył w Jezusa. W artykule Flint Journal mówi, że zawsze działał niosąc Biblię.

Sampson Kanderayi, masowy morderca zwany ‚Zabójcą Ax’, zamordował ponad 30 osób. Gazety donosiły „zrobił to, aby uspokoić złe duchy”. Był chrześcijaninem.

Watts, rzeźnik i rozpruwacz opisywany przez Sunday Morning zabił 11 kobiet. Artykuł mówi, że to zrobił, aby „wyeliminować złe duchy”.

Izrael Keyes, w 2013 roku lat 34, związany z co najmniej ośmiu morderstwami w Stanach Zjednoczonych Ameryki w ciągu 11 lat od 2001 roku, był przyjacielem z dzieciństwa i sąsiadem w Stevens County, w stanie Waszyngton, dwojga terrorystów Chevie i Cheyne Kehole – dwóch rasistowskich braci odsiadujących długie wyroki więzienia za morderstwo i usiłowanie morderstwa. Dwie rodziny mieszkały o pół mili od siebie i dobrze się znały. Dzieci obu rodzin miały domową edukację chrześcijańską i uczęszczały na nabożeństwa do pobliskiego kościoła zielonoświątkowego o nazwie „The Ark”. Kościół „Arka”, kierowany przez 83-letniego pastora Dan Henry’ego głosi, że biali są zwierzchnikami, wybranym narodem, a Biblia jest ich historią, zaś współcześni Żydzi nie pochodzą od biblijnych Żydów, tylko są pomiotem wywodzącym się od Szatana. Wyznawcy Arki uważają się za prawdziwy Izrael, a imię zbrodniarza Keyesa, Izrael, ma pokazywać jego i jego rodziny prawdziwie chrześcijańską, biblijną tożsamość religijną. FBI w 2013 roku ciągle jeszcze bada czy Keyes jest związany z nawet około 30-toma innymi morderstwami dokonanymi jego sposobem, z przewożeniem zwłok samochodem do innej części USA. Tym razem Bóg kazał widać mordować tych, którzy nie podzielali religijnych poglądów Keyesa.

Jeffery Dahmer jest typowym seryjnym mordercą. Zabił ponad 23 młodych mężczyzn i zjadł wielu z nich. Profesor kolegium w WSU napisał „Lionel był synem Lionel’a Dahmera, kreacjonisty, trzeba pójść do biblioteki czytać stare wydania gazety Milwaukee na CD. Jeffery Dahmer był synem fundamentalistów, szczególnie ojca fundamentalisty. Jeffery Dahmer był synem fundamentalistów kreacjonistów, szczególnie ojca kreacjonisty. Jeffery Dahmer był synem fundamentalisty-kreacjonisty – dręczyciela swojej pierwszej żony. Jeffery Dahmer był synem fundamentalisty-kreacjonisty – dręczyciela swojej drugiej żony. Czy zastanawiasz się, czy Jeff doświadczał przemocy fizycznej i seksualnej jako dziecko?

Lionel Dahmer twierdzi w swojej książce o swoim synu, że Jeffrey był wykorzystywany jako dziecko przez starszą młodzież. Jeffrey zaprzeczył, przynajmniej według artykułów prasowych, inaczej w więzieniu nie miałby życia. Drugi syn Dahmera, David, nie wypowiedział się, na ile nam wiadomo. Lionel Dahmer był jednym z kilku kreacjonistów (chyba 7-mym), który napisał trzy i ćwierć stronicowy artykuł o Petroglifach.

John Errol Ferguson – stracony na Florydzie w sierpniu 2013 roku, lat 65, zabójca przynajmniej 10 osób, w tym dwojga nastolatków. W 1977 roku wykonywał na przypadkowych ludziach egzekucje strzałem w tył głowy. Urodził się w rodzinie chrześcijańskich pijaków, gdzie pełno było przemocy domowej. Bity przez rodziców i rodzeństwo za najdrobniejsze grzechy. Konsekwentnie od dziecka, od 1971 roku, podawał się za Księcia Boga przeznaczonego aby zasiąść po prawicy Boga Ojca. Utrzymywał, że posiada moc kontrolowania Słońca, a Bóg wyznaczył mu wraz z Jezusem misję zgładzenia wszystkich komunistów. Prowadzony na egzekucję po 36 latach w celi śmierci wrzeszczał, że strażnicy więzienni są komunistami i zabijają go, bo wiedzą, że jest on Księciem Boga i współzbawicielem, razem z Jezusem. Podczas wstrzykiwania trucizny zapowiedział, że zmartwychwstanie i wszystkich ukarze.

Gangster o ksywie Provenzano stracony na Florydzie w 2000 roku twierdził, że jest samym Jezusem Chrystusem, a Provenzano to tylko jego kryptonim. Gangster podawał się za Jezusa już w szkole podstawowej i do ostatniego oddechu podtrzymywał swoje przekonanie, cytatami z Biblii sugerując, że jest Jezusem przechodzącym męczeńską śmierć za czyny, których wymagał od niego sam Bóg, jego Ojciec Niebieski. Te czyny, to oczywiście liczne zabójstwa.

Marvin Wilson stracony za liczne morderstwa w roku 2012 w stanie Teksas był Afroamerykaninem, który także uważał się za Adwent Jezusa. Nie to, że wedle wielokrotnych badań miał IQ na poziomie 61 punktów, jak wielu bardzo fundamentalistycznych chrześcijan w USA, ssał kciuk, nie umiał posługiwać się książką telefoniczną ani założyć konta w banku. Marvin nie odróżniał strony lewej od prawej, ale tysiącami cytatów z Biblii sypał jak z rękawa uzasadniając każdy ze swoich licznych niecnych przestępstw oraz morderstw. Odwołania i apelacje Marvina Wilsona przypominały kazania teologiczne.

Robert Christian Hansen, znany jako „Bob”, rocznik 1939 to jeden z największych seryjnych zabójców z Alaski, jak wszyscy wychowany w dobrej chrześcijańskiej, bogobojnej rodzinie. Syn duńskich emigrantów, patriotyczny rezerwista, amator świeżo zabijanych prostytutek, gospodyń domowych i nieletnich dziewcząt. W szkole nie miał przyjaciół, ciągle się modlił. W latach 1980-1983 zabił przynajmniej 17 kobiet w wieku 16 do 42 lat z powodu biblijnej, chrześcijańskiej nienawiści do kobiet. Podejrzany o około 40 gwałtów z lat 1973-1979 o których mówił, że tak daleko, to nie sięga jego pamięć, a te kobiety, które przysięgły, że nie zdradzą go policji, bo miały mężów i dzieci, puścił wolno zamiast zabijać. Każde zabójstwo uzasadniał biblijnym cytatem o nierządzie i rozwiązłości kobiety. Polował brutalnie na kobiety które uważał za prostytutki lub tancerki topless, wedle swego mniemania czyścił dla Jezusa świat z nierządu. Po uwiedzeniu dziewczyny, porywał ją i zawoził do szopy z ludzkim mięsem i szczątkami poprzednich ofiar samolotem straży leśnej. Te, które nie dały się poderwać, brutalnie gwałcił, rozbierał do naga, a następnie wypuszczał na pustyni i polował na nie jak na zwierzynę łowną ze strzelby myśliwskiej kalibru 0,223, czasem zarzynał nożem myśliwskim. W latach 80-tych i 90-tych XX wieku znalazł w USA licznych naśladowców. Łącznie ekshumowano 21 ciał z siedemnastu grobów, ale Hansen twierdził, że niektórych nie pamięta, zatem kilka ofiar pozostało anonimowych. Wedle kolegów był chudym, modlącym się małym szkolnym skurwielem, jąkał się i miał okropny trądzik, co odstręczało od niego ładniejsze dziewczyny ze szkoły w Iowa i było powodem jego wyjazdu na Alaskę.

Więcej przykładów chrześcijańskiej seryjnych morderców to Andrea Yates, James Kopp, Dennis Rader aka zabójca BTK, John Wayne Gacy i wiele więcej. Oprócz tych seryjnych morderców, stwierdzono również, że Josef Fritzl, człowiek, który trzymał swoją córkę w piwnicy przez 24 lata i zgwałcił ponad 3000 razy był pobożnym rzymskim katolikiem. Cytaty wskazujące na akceptowanie gwałcenia kobiet można znaleźć na stronach Biblii. Tym wszystkim chrześcijanom, którzy tam twierdzą sobie na uspokojenie swoich zepsutych sumień, że wymienione osoby nie są „prawdziwymi” chrześcijanami, pamiętajcie, że oni postępują dosłownie wedle chrześcijańskiej książki. Są to „prawdziwi” chrześcijanie. Takim jest prawdziwe chrześcijaństwo.

W okolicy Milwaukee w USA mamy kolejny przypadek dzieciobójstwa, w którym model chrześcijańskiej żony i matki biła swoich małych synów kijem baseballowym. Jeden zmarł. Drugi był w bardzo kiepskim stanie. Można dodać ją do listy mordujących chrześcijan. Znamy wiele artykułów jak to taki wzór kobiety chrześcijańskiej zabija swoje dzieci, zbyt wiele aby wspomnieć tutaj, ale oto kilka.

We Flint Journal czytamy o bardzo religijnych osobach wkładających swoje dzieci do kuchenki mikrofalowej żeby się ugotowały na śmierć, żeby nie kierowały się ku diabłu. Czytamy o innej religijnej parze małżonków, którzy aby pozbyć diabłów z dziecka umieszczali swoją małą dziewczynkę w piekarniku z kuchenką i podpierali drzwi zamykając je krzesłem, aż się upiekła. Sąsiedzi wezwali policję, która jednak przybyła za późno, aby zatrzymać ledwie już krzyczącą dziewczyna z poparzeniami od zwęglenia się w martwą masę pieczeni. Czytamy o grupach ludzi religijnych bijących dzieci na śmierć aby wypędzić z nich diabła, wszystko w USA w XXI wieku. Czytamy o czterech różnych osobach wydłubujących swoje własne oczy i / lub odcinających swoje ręce po czytaniu Biblii, gdzie jest napisane, jeśli twoje oko jest dla Ciebie zgorszeniem wyłup je, jeśli twoja ręka jest dla Ciebie zgorszeniem odetnij ją. Czytamy o licznych fanatykach chrześcijańskich podkładających bomby w klinikach aborcyjnych i mordujących lekarzy i wielu innych zbrodniach, popełnianych w imię Boga i religii i aby uczynić świat bardziej moralnym. Dahmer prowadził samochód i cytował Biblię, gdy został złapany. Timothy McVay i Cunanan to zagorzali katolicy papiescy.

Kiedy czytamy opracowania lub widzimy prezentacje w telewizji o tym, co czyni z ludzi seryjnych zabójców media wydają się pomijać fakty o fundamentalistycznych przekonaniach religijnych lub surowym, chrześcijańskim wychowaniu religijne. Zazwyczaj dziennikarze stwierdzają, że po prostu nie wiedzą, chociaż doskonale zdają sobie sprawę ze skrajnie chrześcijańskich poglądów seryjnych morderców.

Wiemy, że nauczanie dzieci o tym, jak moralny i wspaniały jest seks i religia nie wyeliminuje wiele zbrodni i nie zwiększy szansy posiadania długotrwałego wspaniałego małżeństwa, przynajmniej dopóty, dopóki istnieje chrześcijaństwo i jego liczne sekty: zielonoświątkowe, katolickie, baptystyczne czy metodystyczne. Chodzi jednak o prawdę doskonale znaną profilerom policyjnym, którzy tworzą psychologiczne portrety sprawców seryjnych zbrodni. Seryjny morderca to bardziej gorliwy, fundamentalistyczny, prawicowy chrześcijanin, zwykle wychowany w konserwatywnej rodzinie pełnej chrześcijańskiego pijaństwa i chrześcijańskiej przemocy wobec bliskich. I pełno Jezusa w myśli oraz ustach…

Najgorszy seryjny morderca w USA

Gary Ridgway, znany jako Green River Killer czyli zabójca znad Zielonej Rzeki, zabił aż 71 kobiet, dokonał więcej morderstw niż jakikolwiek inny seryjny morderca w historii USA. W późnych latach 70-tych XX wieku Gary stał się fanatykiem religijnym. Chodził od drzwi do drzwi misjonując dla Kościoła Zielonoświątkowego i był wściekły, dostawał furii, kiedy ludzie nie chcieli go słuchać. W swoim domu siadał przed telewizorem z Biblią otwartą na kolanach i często płakał po uczestnictwie w nabożeństwach zielonoświątkowych. Bestialsko zamordował ponad 49 kobiet, a do tylu morderstw się formalnie przyznał, jednak policja podejrzewa, że ofiar mogło być nawet dwukrotnie więcej, gdyż sam w więzieniu chwalił się 71 morderstwami. Jego ofiarami padały prostytutki, często nieletnie, w wieku 15-19 lat, które dusił, najczęściej rękami. Ciała porzucał w ulubionych przez siebie miejscach, m.in. na brzegach Green River (stąd przydomek), gdzie (według zeznań jego drugiej żony) lubił razem z nią uprawiać seks. Często wracał do porzuconych zwłok, aby uprawiać z nimi seks lub masturbować się ich widokiem. Swoich morderstw dokonywał w latach 80-tych XX wieku w Seattle i na jego przedmieściach. Został złapany w roku 2001 dzięki wyodrębnieniu jego DNA z pozostawionej na kamieniach spermy. Kamienie pozostawiał w pochwie swoich ofiar jako znak rozpoznawczy. W roku 2003 został skazany na dożywocie w zamian za współpracę w śledztwie i wskazania miejsc, w których porzucał zamordowane kobiety. Ridgway odbywa karę w więzieniu Washington State Penitentiary w Walla Walla. Inteligencja tego sławnego przestępcy chrześcijańskiego osiągnęła poziom IQ około 82 punktów.

Poczytasz o tym więcej na portalu:

http://www.time.com/time/magazine/article/0, 9171,250023,00 html

Można znaleźć więcej informacji na temat seryjnych morderców zablokowanych seksualnie oraz ich poglądów na temat płci i religii na portalu:

http://www.crimelibrary.com/serials/what/whatlust.htm

Trochę informacji można znaleźć tutaj:

http://home.comcast.net/~pobrien48/serial_killers.htm

Warto postudiować bliżej przypadki baptystycznych zbrodni:

http://www.hindawi.com/crim/psychiatry/2011/163403/

Prof. Anatol Antysektowicz „Akatol” 

Komentarzy 6 to “Seryjni zabójcy a religijny fundamentalizm chrześcijański”

 1. Witek Says:

  Chrześcijanie to są kurwa jakieś demony z głębokich piekieł! No bo jak inaczej może tak być?

 2. ktoś tam Says:

  Po prostu tak już… Lecz powiem szczerze że zabrakło mi tu wzmianki o Theodore Robert Bundy:) był lepszy od nich…
  Theodore Robert Bundy, znany jako Ted Bundy (ur. 24 listopada 1946 w Burlington, Vermont, zm. 24 stycznia 1989 w Raiford, Floryda) – amerykański seryjny morderca.
  Był jednym z najkrwawszych seryjnych morderców w historii USA. W latach 1974-1978 zabił wiele młodych kobiet, zwykle przy użyciu tępego narzędzia, czasami przez uduszenie. Często wykorzystywał seksualnie swe ofiary, przed morderstwem i po morderstwie, dopuszczając się nekrofilii. Po ponad dekadzie usilnego wypierania się, w końcu przyznał się do ponad 30 zabójstw (na terenie 6 stanów), jednak ich całkowita liczba jest nieznana. Dwukrotnie udało mu się uciec z budynków wymiaru sprawiedliwości. Został skazany na śmierć i stracony na krześle elektrycznym.

  Przyznał się do około 30 zabójstw, ale policja nie udowodniła mu wszystkiego:), podejrzany był o ponad 120 morderstw:)… gość miał dopiero talent. A ty jak tak myślisz, że jak można takim być, to jesteś idiotą, człowiek który nie traktuje takich spraw i się nimi brzydzi czy coś, nie czyta do końca tego typu artykułów i się na ich temat tak nie wypowiada, nie znając spraw tych ludzi, artykuł jest pobieżny:) (bez urazy dla Autora). A ty, mając takie dzieciństwo i życie, myślę że byś co poniektórym dorównał:), na pewno pod względem ignorancji i niewiedzy:)!!!

 3. Rick Says:

  Kolego jak idziesz po takiej linii – to dopisz jeszcze prosze Wojciecha Jaruzelskiego, przeciez uczesczal do gimnazjum prowadzonego przez zakon marianów. Zachecam Cie kolego do intensywnych studiow – ale prosze obiektywnie. Tak sie rowniez zastanawiam co by takiego ciekawego powychodzilo w twojej biografii – a moze dlatego obawiasz sie ujawnic swoje dane – by moze nie okazalo sie ze w IPN sa jakies papiery na Ciebie.

 4. t1gerBear Says:

  Kurna, fakty wysokiej jakości, nie jak te napisane w biblii. I się później dziwicie, że drą sobie łacha skoro zachowują się tak samo idiotycznie jak wierzący. Niech się leczczą ludziki z nienawiści – powiedział ateista, hej.

  • toja@ Says:

   A Jarosław Polskę Zbaw – pasuje do tego profilu??? Ateistów się nie boję a katolików fanatyków czy innych nawiedzonych religijnie tak.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: